O nás

showcase image

Tradice osvěžená novými směry

Na pražských Vinohradech přímo na její hlavní třídě tedy Vinohradské ulici již 30 let funguje studio fitness v nádherných prostorách s typickými prvky architektury doby, kdy byla tato elegantní čtvrť Prahy postavena.

V dnešní zrychlené době, kdy je důraz kladen na co nejnovější technologie a každý chce co nejdříve vidět výsledky, je velmi milé, když existuje něco, co je tradiční a léty prověřené. Místo, kde se nasbírané zkušenosti přetavují v poznání a hlavně, když přijdete do takového prostoru, je tam klid. Právě klid a rodinná atmosféra je velká deviza tohoto zařízení, které po třicet let vedli manželé Matekovi.

Na tuto tradici nyní s velkou pokorou navazují noví provozovatelé tohoto zavedeného fitness klubu, jehož název je však lehce zavádějící, protože tady naleznete mnohem více. Krom klasiky jako v každém fitness také lekce jógy, tance, kruhové tréninky, fyzioterapii, masáže atd. Nyní s přicházející novou generací provozovatelů tohoto prostoru se začínají ke slovu dostávat další zajímavé trendy, které se propojí s letitou tradicí. Pojďme si je trochu představit.

Základní triáda POHYB-DECH-CHLAD je nosnou koncepcí celého současného pojetí. Na tuto triádu navazují podpůrné terapie, především mentální koučink, protože jak je známo, vše je v hlavě. Chceme-li například zhubnout, nebo přijmout něco mimo naši komfortní zónu, musí k tomu dát „svolení“ naše duše. Určitou zkratku představuje právě terapie chladem, která svojí „šokovou metodou“ funguje jako jakýsi urychlovač. Tato velmi účinná metoda dostane prostor v samostatném článku, protože si to zaslouží. Cílem Active Life Clubu je nabídnout možnost komplexního přístupu, vyladěnému pro každého podle jeho přání a potřeb. V nabídce jsou mimo jiné balíčky, které nabízejí různé skladby těchto služeb. O propojení těla a ducha se postarají i pravidelné výstavy uměleckých děl s návazností na oblasti, které souvisejí se zdravým životním stylem. Těšit se lze i na autorská čtení zajímavých knih, opět tématicky zaměřených. Samozřejmostí je příjemný bar s nabídkou osvěžujících nápojů a občerstvení.

Klubový koncept je připomínkou starých dobrých časů v novém kabátě. Doba plná novinek nás sice velmi uchvacuje, ale přiznejme si, občas zatoužíme po klasice. Dopřejme si ji v kvalitě, kterou toto centrum nabízí. Odměnou nám bude osvěžení na těle i na duši. Díky klubovému konceptu odpadá anonymita. Být součástí celku, kde sdílíme s lidmi podobné hodnoty je další z nejpřirozenějších hodnot života. Pravidelnost, systém a řád jsou pilíři, na kterých se dá stavět. O tu trochu „koření“ se postarají jednorázové akce, jak bylo zmíněno výše.

Přijďte se přesvědčit sami, osobní prožitek nic nenahradí. Naleznete zde odborníky ve svých oborech, kteří se o vás skvěle postarají.

Mgr. Větrovská Jitka
Tým ALC